Co oferują nam nowoczesne gabinety stomatologiczne w Katowicach?

Jeśli kiedykolwiek doświadczyliśmy problemów z uzębieniem, można powiedzieć, że boleśnie przekonaliśmy się jak ważne jest dbanie o zęby i regularne odwiedzanie dobrego dentysty. Katowice na szczęście to jedno z tych miast, w którym pacjenci coraz większą wagę przykładają do profilaktyki. Każdy kto przeżył kiedyś leczenie kanałowe, zdaje sobie sprawę z tego, że o wiele lepiej zapobiegać niż leczyć. Ten zabieg polega na tym, że lekarz oczyszcza najpierw nasze kanaliki zębowe z toksyn, a następnie dewitalizuje zęba, czyli umartwia jego miazgę. To sprawia, że wreszcie możemy odczuć ulgę. Oczywiście, leczenie kanałowe przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym, aby maksymalnie zmniejszyć nasz dyskomfort, jednak każdy kto miał z nim do czynienia, będzie jednak wolał zdecydować się na regularną kontrolę uzębienia u stomatologa.

Katowice to także miejsce w którym wielką popularnością cieszy się wybielanie zębów. Coraz więcej osób chce mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech bez względu na to czy pije dużo kawy, herbaty czy też pali papierosy. Wiemy już, że nawet wtedy nie musimy się wstydzić przebarwień na szkliwie. Wystarczy po prostu wybrać się do gabinetu i tam nasz uśmiech zostanie odmieniony. Nie warto także wierzyć w mity na temat szkodliwości wybielania zębów – technologia stosowana w tej chwili nie jest zbytnio inwazyjna. Jeśli mamy zęby wystarczająco białe i w dobrym stanie, możemy pokusić się o zabieg ich lakierowania, czyli pokrycia specjalnym lakierem z fluorem. Ma to głównie na celu zabezpieczenie naszych zębów przed próchnicą i bakteriami. Może nam też wyraźnie pomóc jeśli zmagamy się z nadwrażliwością szkliwa. Jeśli już posiadamy niewielkie ubytki lub szczeliny i nie chcemy żeby się rozwinęły, warto zdecydować się na ich zalakowanie, czyli zabezpieczenie przed powiększeniem. Są też sytuacje w których nie da się nic zrobić dla zęba i nawet leczenie kanałowe już nie pomoże. W takim przypadku pozostaje nam jedynie jego usunięcie. Po wykonaniu ekstrakcji powinniśmy również jak najszybciej zdecydować się na wypełnienie powstałej luki. Mamy tutaj do wyboru: wstawienie porcelanowego mostu lub też implantu tytanowego. Nie jest to jedynie kwestia estetyki, ale także uchroni nas to przed ewentualnymi problemami technicznymi ze zgryzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>