Peeling na ratunek

Zmęczona, sucha i zanieczyszczona skóra twarzy to problem, z którym borykają się nie tylko kobiety ale i coraz częściej mężczyźni. Pośpiech i zabieganie wokół spraw życia codziennego powoduje, że coraz mniej czasu spędzamy na odpoczynku. Wbrew pozorom takie podejście szybko odbija się na naszym wyglądzie i zdrowiu. Aby poprawić stan skóry twarzy warto korzystać z usług salonów kosmetycznych. Mimo konotacji z pięknem, zabiegi, z których możemy skorzystać w salonie urody przede wszystkim wpływają na nasze zdrowie, a w dalszej kolejności na wygląd.

Peeling, bo o nim tu mowa, nie tylko oczyszcza skórę z martwego naskórka, oczyszcza pory, przez co skóra twarzy zyskuje blasku i zdrowego wyglądu. Przede wszystkim aktywizuje skórę do odbudowy i regeneracji, poprawia absorpcje wody. Dzięki regularnym zabiegom skóra pozostaje w lepszej kondycji, co w efekcie sprawia, że czujemy się rześko i młodo, ale również tak wyglądamy. Zabiegi oczyszczania skóry twarzy są bardzo popularną usługą, którą w profesjonalny sposób możemy wykonać w każdym salonie kosmetycznym. Na rynku istnieje wiele odmian i technik oczyszczania skóry twarzy. W zależności od preferencji i potrzeb można zdecydować się na technikę mechaniczną – mikrodermabrazję, chemiczną (za pomocą kwasów owocowych) lub peeling kawitacyjny.

Problem wpływu powietrza na skórę szczególnie dotyczy mieszkańców dużych miejskich aglomeracji, w których problem jakości powietrza jest znacznie poważniejszy niż w przypadku innych obszarów. Jaki związek ma peeling ze środowiskiem? Zanieczyszczenia z powietrza są wchłaniane przez skórę, co ogranicza jej możliwości do utrzymywania odpowiedniego nawilżenia. Konsekwencją jest sucha i łuszcząca się cera. Kurz i pył są wrogiem por znajdujących się na powierzchni naszej skóry. Ich zatkanie powoduje znaczne pogorszenie możliwości wchłaniania wody, czy kosmetyków nawilżających. Zabiegi peelingu są rekomendowane nie tylko dla osób dbających o urodę, ale i zdrowie. Dla osób, które z problemami skóry nie mają problemów dobrym rozwiązaniem jest kosmetyczka. Kraków i jego mieszkańcy są szczególnie narażeni na niekorzystne działanie zanieczyszczeń. Poziom smogu nad miastem jest już realnym zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców i zwiedzających. Regularne oczyszczanie skóry, nie tylko przez częste mycie wodą, ale przez zabiegi peelingów staja się wiec niezwykle istotne w industrialnym świecie. Zarówno kobiety jak i panowie świadomi zagrożeń i konsekwencji korzystają z usług kosmetyczek w walce o zdrową skórę twarzy.

4 komentarzy

 1. Kraczek

  Chyba kosmetyczki w Krakowie mają bardzo dużo roboty, skoro smog tak mocno wpływa na skórę…

  Odpowiedz
 2. Gucio

  Mam nadzieję, że maseczki, które ze względu na smog w Krakowie stały się bardzo popularne, uchronią choć trochę skórę twarzy… 😉

  Odpowiedz
 3. Fiona^*^

  Jeśli nie uchronią to zawsze można pójść do kosmetyczki, a ona już coś poradzi… 😉

  Odpowiedz
 4. Małgosia90

  I znów kosmetyczki w Krakowie będą miały dużo pracy… 😛

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>