Manicure hybrydowy

W ciągu ostatnich dziesięciu lat paznokcie wszystkich Polek przeszły ogromną rewolucję. Początkowo modny francuski manicure, został wyparty przez pękające lakiery, które z kolei ustąpiły lakierom żelowym, konkurującym dziś o popularność z lakierami hybrydowymi.

Lakiery hybrydowe podbijają serca wszystkich Polek, ze względu na naturalny efekt, którym możemy się cieszyć nawet do sześciu tygodniu. Wykonanie manicure tą metodą wymaga jedynie posiadania odpowiednich lamp, które emitują światło UV. Światło to utwardza płytkę paznokcia razem z nałożonym na nią specjalnym lakierem. Niestety lakiery hybrydowe posiadają o wiele wyższą cenę od tych zwykłych czy żelowych. Zabieg ten można wykonać w zaciszu domowym, jednak bez odpowiednich umiejętności efekt może być kiepski. Dlatego warto skorzystać z oferty salonów kosmetycznych, gdzie doświadczona specjalistka, w ciągu zaledwie godziny nada naszym paznokciom olśniewającego wyglądu. W Rzeszowie zabieg ten można wykonać w bardzo przystępnych cenach, aby wyszukać odpowiedni salon należy w wyszukiwarkę internetową wpisać hasło: „kosmetyczka Rzeszów”. Obecnie salony oferują manicure hybrydowy w dowolnym kolorze z możliwością interesujących zdobień.

Wykonanie manicure hybrydowego w domu wymaga dodatkowo posiadania odpowiedniego sprzętu. Jednak przebieg samego zabiegu jest identyczny jak w salonie kosmetycznym. Opiłowanie paznokci do oczekiwanego kształtu jest pierwszym etapem. Następnym krokiem jest odsunięcie lub wycięcie skórek. Nie zaleca się wycinania skórek osobom, które w pracy mają styczność z materiałami potencjalnie zakaźnymi, ponieważ przy wycinaniu skórek istnieje możliwość skaleczenia. Kolejnym etapem jest matowienie płytki paznokcia za pomocą tak zwanego bloku polerskiego. Dzięki temu płytka paznokcia staje się równa i pozbawiona obumarłych tkanek. Następnie należy przetrzeć płytkę paznokcia specjalnym odtłuszczaczem, który usunie nadmiar pyłu z paznokci, powstałego podczas matowienia płytki. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy, która utrzyma nasze odtłuszczone paznokcie jak najdłużej w takim stanie. To sprawi, że lakier będzie się lepiej trzymał. Bazę utwardza się pod lampą UV. Czas utwardzania trwa około dwóch minut. Kolejnymi etapami jest nakładanie kolejnych dwóch warstw lakieru. Należy pamiętać o utwardzaniu każdej z warstw. Na końcu należy nałożyć lakier nawierzchniowy, który ma utrwalić wewnętrzne warstwy oraz nadać piękny, zdrowy połysk. Tak wykonane paznokcie powinny utrzymywać efekt około czterech do pięciu tygodni.

1 komentarz

  1. KseniaDS

    Hybrydy to świetne rozwiązanie bo są trwałe i dobrze wyglądają. Idealne dla zabieganych kobiet

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>