Zabiegi sonoforezy w Szczecinie

Sonoforeza jest popularnym kosmetycznym zabiegiem upiększającym. Metodę tą stosuje niemal każdy salon kosmetyczny na terenie Szczecina. Zabiegi wykonują doświadczone kosmetyczki ze swiaturody.com.

Na czym polega sonoforeza

Sonoforeza to zabieg nie tylko pielęgnacyjny, ale także leczniczy. Za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, w głąb skóry wprowadzane zostają substancje regenerujące, odżywcze i lecznicze. Dzięki temu aparatowi preparaty zostają wprowadzone do skóry właściwej, gdzie mogą rozpocząć swoje działanie. Podczas zabiegu przykładana jest specjalna sonda, a dzięki wytwarzanym ultradźwiękom ciepło wnika głęboko w tkankę odprężając napięte mięśnie. Dodatkowy masaż w czasie zabiegu poprawia przepływ limfy oraz przyspiesza metabolizm i regenerację komórek.

Kto powinien skorzystać z zabiegu

Sonoforeza doskonale sprawdzi się u osób z dojrzałą, niedotlenioną i suchą skórą. Cera sucha, odwodniona i poszarzała odzyska zdrowy koloryt oraz właściwe nawilżenie. Osoby z trądzikiem młodzieńczym i różowatym po serii zabiegów stwierdzą znaczną poprawę oraz zanik rumienia i zmian skórnych. Przeciwwskazaniem do zabiegu metalowe implanty w ciele, choroby nowotworowe, alergiczne, bakteryjne i wirusowe. Zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Jak wygląda zabieg

Zabieg nie jest długi – czas jego trwania to zazwyczaj 10-20 minut. Jest bardzo przyjemny i odprężający ze względu na wydzielane przez aparat ciepło. Na wstępie kosmetyczka wykonuje pełen demakijaż i oczyszczenie skóry z kosmetyków. Następnie nakładany jest delikatny żel, którego zadaniem jest regeneracja i nawilżenie. Do sonoforezy stosowane są różne preparaty o konkretnym działaniu, w zależności od potrzeb klienta. Po nałożeniu żelu następuje bardzo przyjemny i delikatny masaż aparatem wytwarzającym ultradźwięki.

Efekty

Do uzyskania pełnych efektów potrzebna jest seria zabiegów, ale już po pierwszym z nich widoczna jest zdecydowana poprawa stanu skóry. Staje się ona nawilżona, elastyczna i prawidłowo napięta. Zmniejszają się zmiany naczyniowe, a cera odzyskuje świeżość i blask. W dermatologi estetycznej za pomocą sonoforezy są wprowadzane w głąb skóry preparaty o działaniu leczniczym.

1 komentarz

  1. Lolita

    Moja cera była właśnie sucha i szara, już po pierwszym zabiegu widzę znaczną różnicę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>